A pofátlanság, és annak határai.

Sztorizzunk már valamit, mert a végén totál kihal az oldal, vagy átterelődik politikai síkra a téma, mit ugyebár senki nem akar, hisz attól zeng lassan az egész magyar net.

Szóval, álljon itt valami fikció, mi ha összefüggésbe hozható bármiféle megtörtént eseményekkel, akkor az csakis a véletlenek sorozatos, és galád szövevényének teremtődése lehet, nem más.

Légyen a helyszín egy hatalmas, globális kiterjedésű vállalat egyik farvizén evickélő cég, hol mondjuk sasszeget gyártanak (ez hogy jutott eszembe???), de nem ám akárhogy! Világszínvonal közeliben. Legalábbis úgy akarják… A cég küzd, kapaszkodik, vért izzad azért, hogy ő legyen az ország piacvezető sasszeggyára, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy ez…. Ne sikerüljön. Fókuszáljuk magára az emberre, ki ebben a cégben  – mondjuk ki – felbaszott lábakkal ül az íróasztala mögött, és néha eltűnődik azon, hogy ugyan mi a jó büdös retkes francokat keres ott, hogy épp, de aztán rájön, hogy ennyiért bőven megéri felbaszott lábakkal ülni, hisz máshol ennyiért mondjuk vért köpnek. Mondjuk ez nem a járandóságának horribilitását jellemzi, inkább az ország sanyarúságát, de ezen lépjünk túl, hisz nem ez itt a té-ma.

Posztunk főhősének igen ritkán – mondjuk, úgy háromévenként – lesz lelkiismerete. És ez elemi erővel kondul meg, azt hangoztatva, hogy itt mindenki dolgozik, mint a hülye, és az már oly ciki, hogy ő meg csak láblógál, hát tenni kéne valami jót, nemeset.

(Innen is látszik a fikció életszerűsége, hiszen lelkiismerete elhagyta, mindennel egyetemben, egyébként meg csak pokolian unatkozik, és a feladat kihívása mozdítja csak meg agyát, munka ügyben)

Ímhol tehát hősünk, ki gondol egyet, és rávezeti főnökét csellel-lobbal, hogy újítani kéne. Méghozzá olyan környezetben, hol posztunk fő-szereplője otthonosan mozog. Ez biza nem más, mint a technikai fejlődésünk csúcsa, a számító-gép, mi tulajdonképp élete ciklusát porfogóként éli, kihasználtsága nullához konvergál. Használjuk ki, ha már van – hangoztatja az unatkozó, a témában szakmát szerzett személy. Meg is van a projekt! A kis szorgos hangyák hiába szorgoskodnak szorgosan a nagy sasszeggyárban, bizonyítani nem tudják munkájuk mennyiségét, hisz nincs az sehol kőbe vésve. Vonjuk hát össze feladataik se szeri, se számát, egy programban, ebből készítsünk megjelenítést, szép grafikonokat, struktúrát. Légyen a cucc (f)elhasználó-barát, könnyen kezelhető, legyen külcsínye, hordozzon értéket. Főni bólint, legyen hát! Hónapok telnek el kínkeservvel.

A program gondolata szép, s jó, de hát a kivitelezés munkás feladat. Hősünk visszanyúl tanulmányaihoz, pár őszhajszálat is felfedez magán, többször mondja, hogy: akurrrvaanyád! Node a sok munkának meglészen gyümölcse.  Jön a tesztidőszak, mikor még ugyebár nem fut a program teljes gázon, hisz azért hívják tesztidőszaknak. Híre megy a dolognak a felsőbb légkörben is. Menten be is toppan a nagy, a rendíthetetlen és kíméletlen fővezír, ki azt hiszi, hogy ért a számítógépekhez (mert neki is van legalább kettő, nomeg hallotta valahol az SQL kifejezést). Roppant barátsággal, hangos SZIával lép be hősünk ajtaján, pattan le a gép elé, és mondja: Nah, mutasd, mit csináltál! Posztunk főszereplője nem szokott beszarni ilyen paliktól, így hát arcát tenyerébe temetve, színpadiasan közli, hogy nem kéne, sőt, azt sem tudja mit keres itt a várúr, hiszen a TESZTidőszak tesztről szól, tehát hibák vannak hibára, és egyébként sem műxik még minden. Gondolat követett gondolatot, majd jött a bemutató. A nagy, és mindenható menten papírt fogott, és ceruzát, majd rajzolt, írt, magyarázott, beszélt, mintha épp egy kocsmában ülnének és a 2010-es év Saints vs. Colts, Super Bowl meccsének stratégiáit vázolná. Hősünk csak azért nem vinnyogott fel néha röhögtében, mert tiszteli néha az ilyen odaadást, mit a nagy vezír mutatott. Fővezír el, egy „Szép munka volt!” felkiáltással. Hősünk tartotta volna a markát is, hiszen mégiscsak egy alsókategóriás automobil árának megfelelő összegbe kerül egy ilyen cucc, de ilyen dolgokról már a sasszeggyárban rég letett, meg hát úgysem ez volt a cél.

Hónapok ismét rohantak, a program futott, a vakok és gyengénlátók, meg a félhülyék is lassan megtanulták kezelni, hibák sem fordultak igazán elő, szóval ment, mint aminek mennie kell. Node a főni vérszemet kapott. Legyenek az adatok így-úgy részletesebbek, tegyük bele ezt-azt, meg emitt, nomeg amott, kapcsoljuk össze az egészet más programokkal is, könnyítve a felhasználók egyébként is könnyű munkáját. Hősünknek már viszketett a tenyere, meg hát a munka szelleme ismét elhagyta, így sikerült roppant ügyesen, roppant szakmaisággal eladni azt, hogy biza ehhez ő kevés, itt már külsős segítséget is be kell vetni (mondjuk ez nem állt távol a valóságtól). Főni intéz, keres, telefonál, külsőssel kapcsolatot felveszi, ki mondja; Ohh, hát persze! Megnéztük, létrehozhatjuk, küldjük az árajánlatot. Főni szemöldöke tarkójáig szalad. Árajánlat? Hogyan? Nem dolgozik ebben az országban már senki ingyen? Hősünk, nem titkolt vigyorral, felhomályosítással élt, miszerint nem, itt, ebben az országban csak a hülyék dolgoznak ingyen, meg ő.

Az ajánlat pár hét multán meg is érkezett. Kéretik befizetni a kasszába 300ezer forintot, és akkor elhelyezkedik a programban 32karakternyi kód, és minden szupi mód meg van oldva. Szerinted? Volt hüppögés, hápppogás, meg minden egyéb, mi a pénztelenséggel volt kapcsolatos. Hősünk röhögött (akkor még ment neki), majd vállvonva továbblépet a problémán, hisz ez nem az övé volt. Teltek a hetek, s az alatt a főni hihetetlen informatikai tudásra tett szert. Megtalálta a megoldást, hogy miként lehet megkerülni a fizetést, hősünket ezzel új feladat elé állítva. Főni rosszkor, rossz helyen, rossz időszakában találta meg páciensünket. A „Hát a faszom nem kéne!?” kijelentés helyett, mi nem lett volna elég meggyőző érv, elég volt csak annyit mondani: „Nincs hozzáférési jogom a szerverhez, basszus!”

Ne felejtsük el hozzátenni, hogy egyrészt tényleg nem volt (mint utóbb kiderült), másrészt ha lett volna, akkor is kb. 42érv van hősünk tarsolyában, mik ellen csak akkor lehet fellépni, ha a fellépni kívánó hosszú éveket eltölt az iskolapadban, ehhez a témához való tudást szerezve.

Ennyi volt a mese mára….

A hajó hülyéje BÜDÖS!

[singlepic id=81 w=120 h=140 float=right]Jókora szabadság után bejöttem dolgozni, hogy majd később ismét jókora, sőt, jókorább szabadságra indulhassak.
Mondjad szépen: Yeesssokééé!
Betoppanok az irodába, majd hanyattbasz a szag.
A szagnak is vannak ugyebár fokozatai. Az enyhe izzadságszagtól kezdve, az ázott kutyán túl (kicsit tudok, pedig nincs is ázott kutyám… meg úgy egyébként kutyám sincs.), a dermesztő, aluljárós, bújj bele a csöves kuckójába miközben a húgyszaggal riasztod a közterületeseket, típusúakig.
Ez bakker mindenen túltesz!
Erre rá lehet feküdni, majd erős karcsapásokkal elúszni a szagok egyvelegén, egy szebb, és más világba.
Ez a „Nem fürödtem egy hete, és egyébként sincs már értelme, mert beleívódott a bőrömbe, csontjaimba” szag. A Hajó Hülyéje ezt már hónapok óta játssza. Neki van családja. Vannak neki gyermekei. Meg felesége is van (állítólag). Meg van kerékpárja, amivel munkába jár. Lehet ázott kutyája is van. Abban viszont biztos vagyok, hogy a közvetlen környezetében mindenkinek jobb szaga van, mint neki. Még akkor is, ha büdösek. Ezt onnan gondolom, hogy ha legalább két ilyen büdös ember lenne egy helyen, akkor azt megírnák az újságok, kiszállna a katasztrófavédelem, lezárnák az adott kerületet, karantén alá vonnák addig, míg rá nem jönnek a szag forrására, majd valami amcsi raktárból kivételeznének egy hidrogénbombát, s elsöpörnének vele mindent, pár száz kilométer sugarú körben.
Mondtuk neki, hogy fürödjön. Aztán nem mondtuk neki, mert nem hallja meg. Vagy nem érti. Vagy nem tudja értelmezni magát a szót; fürdés.
Valószínűleg én is büdös szoktam, lenni. Sőt! Biztosíthatok mindenkit, hogy többször fordul elő. Mondjuk egy óra sqash után bebaszom a cuccaimat a hátizsákomba, majd elfelejtem kipakolni este. Nah, az szag! Ott dobok egy hátast. De az akkor is rózsaillat ehhez képest, basszus!
Így hát most probléma van. Meg kell oldani. A hónapban már csak három napot dolgozok, de akkor sem lehet ezt kibírni levegővétel nélkül.
Szerintetek?
Ötleteket ide, de gyorsan! 😉

Nem igaz, hogy így működjön valami 2009-ben!

Figyelj, részletezem!
Legyen egy gyárad.[singlepic id=80 w=240 h=240 mode=watermark float=right]
Legyen benne sok-sok pont, ahol mérni kell valamit. Folyadékot, nem folyadékot, gömbvillámot a drótban, akármit.
(tök olyan érzésem van, hogy ezt már egyszer leírtam, de most úgy felbaszta megint az agyam, hogy leszarom, nem nézem vissza)
Hívjunk egy céget, kinek az a profilja, hogy mérőpontokat helyez el, azok adatait beküldi egy szerverbe, majd ezen adatok listázhatóvá, gyűjthetővé, visszakereshetővé válnak.
Basszunk el rá kb. három hónapot. Hozzáteszem, hogy ennyi idő alatt olyan sok, bonyolult és fontos dolgot épített már az ember, minek felsorolása évekbe telne.

Mi is a célunk?
Pontos adatgyűjtés, a cég felhasználásainak mindenkori, folyamatos nyomonkövetése emberi beavatkozás nélkül (mivel egyébként nem lehetne mindenkori, hiszen hajnali kettőkor biztos nem fogod kiküldeni a pistabácsit, hogy olvassa le azt a 20ezer mérőórát, azt gyártson az adatokból statisztikát.).

Erre kibaszunk egy rakat pénzt, ugyebár.
Majd rájövünk, hogy keresve sem találhattunk volna ennyi idiótát, kivel szerződést kötöttünk erre a beruházásra, mivel nem megy a rendszer. Nem gyűjt, ha mégis akkor szarul, és egyébként is ki kell küldeni pistabácsit, hogy leolvassa az órákat, bár nem helyileg egyenként, hanem egy monitorról az összest.

Ezt részletezem, beszartsz!
Hétfő reggel 6. (jó, nem 6, hanem 7, mivel fel kell ébredni.)
Megnyitod az excel táblát, mibe be kell vinned az adatokat (mérőállásokat). Mérőórák elnevezése kód. Mondjuk xdc56. Hogy ez honnan ered, már senki nem tudja, mivel még hasonlítani sem hasonlít a hely adottságaihoz. Írd le ezeket egy cetlire, mert át kell másznod egy – reggel 7-kor – halál messze lévő helyre, hol egy monitorról leolvasd az adatokat. Lépj a géphez, majd 26. klikkelésre érd el a napi mérőállásokat. Jöjj rá, hogy a kód, miket leírtál a cetlire, s mikkel tudnád azonosítani a mérőpontokat, már nem szerepel azon a szaron, ami előtt állsz üveges szemekkel. Menj vissza az irodádba, és írd a kódok mellé a helyeket is. Irány vissza majd találd meg az adatokat, jegyezd fel, majd kússz el a helyedre, és pötyögd be, miket lejegyeztél. Ekkor majd jön egy pali a nap folyamán, és az általad kitöltött excel táblát megnyitja egy másik gépen, hol az adatokat kimásolja, beírja egy másik excel, vagy sql táblába, hogy az statisztikát készítsen, mi megmutatja a felhasználásodat, s azt, hogy mennyire térsz el a tervezettől.
Mindez természetesen csak akkor igaz, ha az adatgyűjtőd – ismétlem: mibe milliókat öltél – nem rohad le 2-3napra, mert akkor az egésznek semmi értelme.

Rohadjak meg, ha ezt, így, máshol, más országban meg lehet tenni büntetlenül!
És nem rúgnak ki senkit ezért bazdmeg! Még mindig nem!

Marvin és a Burnout szindróma.

[singlepic id=77 w=100 h=120 float=left]Hónapok óta próbálok ide valami vicceset, poénosat, elrettentőt, figyelemfelkeltőt, bármi olyat írni, mitől azt mondják rám, hogy „Marvin egy jópofa srác, bárcsak én is ilyen lazán kezelném a mindennapjaim a munkában, vagy az életben… stb, stb…”
Aha! Beláttam, hogy semmi. Az égvilágon semmi extra gondolat nem jön ki, mi a munkával kapcsolatos, sőt, a munkán kívüli élmények is a feledés homályába kerülnek rettentő gyorsan. Az már pedig nem igaz, hogy az ember fiának nincs legalább egy megosztható élménye ebben a világban. Ha egy barlangban laknék, akkor is min. arról lehetne eszmecserét folytatnom magammal, hogy a falon miért jobbra kerülte meg azt a gyökeret az a százlábú, miért nem balra. Szóval, bárhogy is nézzük, témák milliói vannak előttünk elszórva. Ha már ott tartunk, hogy egyikért sem érdemes lehajolni, kézbe venni, megforgatni, beleharapni, akkor ott bizony valami baj van.
De mi?
A tudatlan ember annyit dobálódzik a kiégés szóval, annyira semmitmondó lett, hogy eszébe sem jut, ezt már [singlepic id=74 w=120 h=100 float=right]hosszú ideje elemzik, figyelik, betegséggé nyilvánították. Hát nézzünk utána, hogy miről is szól ez. Elsőként megtámadtam a neten a wikit. Bár az ott lévő információkat sosem szabad kézpénznek venni, de egy jó ugródeszka a nem ismert témákban való kutatásra. És döbbenet. Nem is maga az ott lévő információ, inkább a további hivatkozások erre a témára. Bakker, külön lap.hu oldal készült erre.
Már 74-ben leírták ennek tünetegyüttesét, s a lényegét így foglalják össze: „a megterhelések, stresszek nyomán fizikai, érzelmi, mentális kimerülés lép fel, ami reménytelenséggel, a célok, törekvések elvesztésével jár. Csökken az önértékelés, a munka eredményessége, nő a mások iránti negatív beállítódás.„
Ahány cikk, annyi szakaszra tagolják, de lényegüket tekintve ugyanarról szólnak.
– Elsőként te lészel a földkerekség nagy idealistája, ki megváltja a világot, de mán.
– Lészel ezek után realista. Tudod hol a helyed, mit kell tenned, próbálod egyensúlyban tartani a dolgaidat.
– Kezdesz kiábrándulni a dolgokból, hülyét kapsz a kollegáidtól.
– Visszahúzódsz, már nem beszélsz senkivel, hatással van ez a munkahelyeden kívüli környezetedre, családodra, kapcsolataidra.
– És amikor rájönnek mi bajod, akkor inkább elküldesz mindenkit a picsába, senki ne segítsen neked, és zárhatóvá teszed a barlangodat.

[singlepic id=75 w=100 h=120 float=left]Ha a Burnout szindróma kialakulásának okait keressük, akkor azokat mind magunkban, mind pedig a munkahelyi környezetünkben megtalálhatjuk. Mivel a nemzetiségünk magyar, meg a lelkünk is, így hát jobban súlyozzuk a munkahelyünk által okozott károkat. Tudod, mindenki hibás, csak én nem…

Hogy mit tudsz tenni ennek elkerülése végett?
Mittudomén….
Szinte az összes, eddig leírt szakaszon végigfutottam már.

Ha rájövök, és addig nem merülök nyakig az apátiába, akkor tutira leírom egyszer.

Egy pár forrás:[singlepic id=76 w=100 h=120 float=right]
Informed
Wiki
Lap.hu
Stb, stb…

Hogy vedd rá Marvint,…

… a paranoid androidot arra, hogy kerek fél óra telefonbeszélgetés után remegő kézzel öntse magába a megmaradt kávéját, és egy slukkra elszívjon egy cigit: [singlepic id=70 w=220 h=140 mode=web20 float=right]
– Végy egy eléggé szétszórt főnököt.
– Adj a kezébe olyan kollegákat, kik annyit tudnak a saját munkahelyük sajátosságairól, működéséről, mint Marvin, a paranoid android a matyó hímzés rejtélyes fogásairól.
– Szétszórt főnökünk adja ki azt a munkát, hogy nyomozniuk kell egy eseményről a beosztottaknak, mi kerek hat hónappal ezelőtt történt, s adja meg nekik Marvin telefonszámát, mert egyrészt cimborája (eddig…), másrészt semmi dolga sincs.
– Marvin tegyen úgy, hogy türelmes.
– Marvin végletekig türelmes.
– Marvin azt hallgatja a vonal túloldalán, hogy a kedves, ámde eléggé felkészületlen nőszemély próbálja összeszedni a papírhalmok közül azokat az anyagokat, mik megtalálása után felteheti az értelmes kérdéseit, de még mindig türelmes.
– 10perc, és még minid nem sikerült megfogalmazni a kérdést.
– Marvin nem annyira türelmes már.
– Marvin kérdez, Marvin segít kérdezni.
– Túloldalt elhangzik az első; jajj, ezt nem értem.
– Marvin azt imitálja a kollegáinak az irodában, hogy szívenszúrja magát a levélbontó késsel. A kollegák röhögnek, majd kisomfordálnak az irodából.
– Marvin közli a telefon túlvégén ülő hölggyel, hogy eddig, amit nem értett, még leányálom volt, mert most jön a bonyodalom.
– Marvin egy sóhajtás mellett elkezdi elmagyarázni a már nem olyan kedves hölgynek, hogy miből is áll a cég profilja, milyen terméket állítanak elő, és enne milyen trükkjei lehetnek.
– Marvin rádöbben, buta fülekre talált.
– Marvin tisztáz, értet, átveszi mégegyszer, visszakérdez, hogy értik e a túloldalt az elhangzott információkat.
– A túloldalt boldogság, Marvin idegrendszer romokban.

ló legel a sírján…

Simán meg tudtam volna fogalmazni hasonló felmondólevelet múlthéten a [singlepic id=1 w=120 h=140 mode=web20 float=right]főnökömnek!
Mert ugyanis az egy dolog, hogy a gályán lapátolni kell a szemetet. Hisz ezért fizetnek, na bumm.
Nem is attól vagyok népszerű és közkedvelt, hogy véresre sírom a párnám, amiért nem végezhettem aznap olyan tevékenységeket, mitől a világnak megint jobb lett egy kicsit.
Nade, ha elkezdek dolgozni, akkor ugyan légyen már az úgy publikálva, hogy azt én tettem, s nem a főnököm.
Ugyanis az ember gyermeke néha napján leellenőrzi, hogy mit is kezdtek azzal az anyaggal, ami sok-sok órát vette el az ember gyermekének idejéből. Bár leszarná….
Majd amikor meglátja, hogy minden szép rendben publikálva lett, és már zárna be minden ablakot a monitorán, mi a munkára emlékeztet, akkor eccercsak feltűnik, hogy az anyag szerzőjeként nem a készítő neve van feltűntetve, hanem annak főnökéé, akkor ugyebár elkezd forrni az agyvíz.
Majd a gondolatmenet, hogy akkor fogom én itt szarrá hajtani, ha a górékámnak ló legel a sírján.

Uff!

Képzeld el…

Képzeld el, hogy jár nekem havonta a HBO sztár nevezetű magazin. [singlepic id=68 w=220 h=140 mode=web20 float=right]Kb annyira jó, hogy a wc-n, pont elég szórakozást nyújt az embernek, s egy cikken megakadt a szemem. Figyeljél, beidézem:
“Mint minden magára valamit is adó nagy cégnél, úgy a HBO-nál is kiemelt fontosságú, hogy a csapat megfelelő szakmai és emberi kvalitású kollegákból álljon, és a dolgozók örömmel, motiváltan végezzék munkájukat. Erről a HR osztály szakemberei gondoskodnak. …”
Olyan szép, nem?
Ha most valaki ezek után azt mondja, hogy akkor menjek a HBO-hoz dolgozni, akkor közlöm, hogy ismerem mindkét admint, s bárkit kirúgathatok innen!

Szerintem….. 42!

Megmondom mit akar(t) a főnököm ma tőlem.[singlepic id=66 w=100 h=200 mode=web20 float=right]

Még én sem térek magamhoz, jobb ha valahova leírom, és így talán nekem is tisztább lesz a kép.
Vegyünk egy céget. (eddig tiszta)
Mondjuk azt, hogy ezen cégen belül, különböző fogyasztásokat kell mérni. (még mindig nincs baj)
Mondjuk azt, hogy a cég az idők kezdete óta küzd azzal, hogy a mérhető fogyasztások jelenősen pontatlanul vannak vezetve, vagy csak kalkulálva vannak aszerint, hogy épp milyen kedvében volt az, ki a kalkuláció alapjait megadta. (itt már kezd bonyolódni, de még mindig rendben van)
Adjunk ennek a cégnek nagyon sok millió forintot, hogy ezeket, az eddig mérhetetlen dolgokat mérhesse. (stimt)
Építtessük be a mérőműszereket, kössük őket hálózatba, dolgozzon alájuk egy adatbázis, mi a kinyert adatok alapján számol, összegez, lekérdezhetővé válik. (szupi 21. század)
És most valakinek menjenek el otthonról!
Írjon nekem egy levelet, miben megkér arra, hogy az egyik, általa kiválasztott műszernek az adatait nyerjem ki valahonnan (???), azt illesszem be egy, már működő adatbázisba, mi kikalkulálja minden hét elején, az előző heti fogyást. (mivan???)
Én ezt olvassam el.
Majd olvassam el megint.
Majd még egyszer, és zárjam be.
Majd pár óra múlva vegyem elő ezt a témát, s próbáljam feldolgozni, csökött agyammal.

Feldolgozás:
Ebben a fasza 21. században, mikor egy szaros hűtőszekrény már arra képes, hogy a belőle kifogyott élelmiszert automatikusan megrendelje a neten keresztül, azzal kell nekem foglalkoznom, hogy egy totálisan mért, és statisztika hegyeket létrehozó rendszer mellé készítsek egy szaros kézi adatbevitelt, mi kivon egy számsorból, egy másik számsort, majd ebből látható lesz egy harmadik, mi semmire nem jó, hiszen kell hozzá egy negyedik is, meg majd egy számológép, hogy megkapjuk azokat az adatokat, miket fentebb említett, kurvadrága rendszer magától elkészít, és egy erre kinevezett személy – nevezzük adminisztrátornak – heti jelentésekben, elektronikus formában továbbküld az érintetteknek.

Mondd el ezt egy levegőre!

Szerintem….. 42!

Ede és én.

[singlepic id=64 w=220 h=140 mode=web20 float=right]Reggeli beszélgetésem egy nagy tudásúval, miután egy gyengébb idegzetű ápolt bizonyára bevenne egy levél nyugtatót, a csomagolásával egyetemben:
Telefon (csingg-csinngg)
– Eegeen…
– Szia, Ede vagyok a mélyből (láccik…), szeretnék lekérni egy pár adatot!
– Monnyad…
– Az érdekelne, hogy mennyi volt a ….
– 223355
– Mennyi, mondd mégegyszer!?
– 223355
– És a másik?
– 226699
– Ezt nem értem, itt valami nem stimmel!
– Mi?
– Mondd mégegyszer az elsőt?
– 223355
– 253322
– Nem, 223355!!! (kissé feszülten)
– Várj, mennyi? 235522
– Ok! Kezdjük elölről! Huszonkettő…haaarminchááárom…. ötvenöt!
– Oké, megvan! És akkor most a második?
(türelem vészesen csökken, az asztalba belemélyedt körömnyomok tisztán látszanak)
– 226699!!!!!
– 269966?
– NEEEEMMMM!!!!!
– Huszonkettő …….haaaatvanhaaaatttt…..kilencvenkilenc!!!!!!
– Jó, oké, megvan!
– Hurrá!

És akkor csoda, ha az ember az alkoholhoz fordul segítségért??

Az eSZTéKában.

[singlepic id=63 w=220 h=140 float=left]Még így hívják azt a baromi nagy épületet, hogy az orvosi ellátás központosítva van kerületenként?
Mondom mi van! Ugyebár nekem, mint jómunkásembernek, évente egyszer, kötelező orvosi vizsgálaton kell résztvennem. Ezt biztos valami törvény írja elő, mikkel pont annyira nem vagyok tisztában, mint pl. egy vakbélműtét trükkjeivel, lényeg, hogy meg kell tenni. Így hát térjünk be abba a nagy épületbe, ahol a tüdőszűrést végzik, az én esetemben már kb. 15éve. Menjünk fel az első emeletre, majd menjünk vissza a földszintre, mert sorszámot kell húzni. Jelentem, ekkora baromságot, mint egy tüdőszűrésre sorszámot húzni, a világ nem látott még! Ez kb olyan, mintha bevásárolsz a tescoban, majd mielőtt odaállnál a pénztárhoz a sorba, húznál egy sorszámot. Döbbenet! Mindegy, ezt is az én pénzemből fizették.
Szóval, be a sorba. Csilling-csilling, én jövök.
Mondom miért jöttem.
Mondja, hogy van e beutalóm.
Mondom, nincs, minek, időszakos, munkahelyi.
Asszongya, hogy de még nem vagyok a behívottak listáján.
Heee?
Lista van! Évente kiküldik. Még nem maga jön, így soron kívüli, s ha nincs beutalója, akkor fizetnie kell. Jöjjön vissza beutalóval.
Az édes anyád jöjjön vissza beutalóval – gondolta Marvin, de nem mondta ki. Nem jövök! Kérek más megoldást!
Nyolcszáznegyven forintos megoldásuk van. Mármint azért fizessek nyolcszáznegyven forintot, mert valami barom megállapított egy behívási listát, min még nem vagyok rajta, a munkahelyem csak az EÜ könyvemet adja ki a vizsgálathoz, de baszik beutalót küldeni, és egyik köcsögnek sem jut eszébe, hogy ezt a bürokratikus baromságot áthúzza pirossal, mert csak rá kéne nézni arra a kibaszott dossziémra, mi már 15éve ott van az eSZTéKában, és rá van írva, hogy egy éve voltam ott utoljára, hiába a behívási lista, és jogosult vagyok az ingyenes vizsgálatra!
Tavaly több mint négyszázezret fizettem mindenféle egészségügyi járulékra! Nem, sokkal többet, de ahhoz semmi közöd! Szóval, kifizettem egy rakat pénzt, ezért kaptam egy totál felesleges sorszámkiadó automatát, egy bürokratikus baromságot, munkahelyi orvosokat, kik azt hiszik sok sétára van szükségen köztük, és az intézmény között, mi a kötelező vizsgálatokat végzik.
Adtam neki egy ezrest! Aszongya, hogy nem tud visszaadni! Érted??? Nem tud visszaadni, mikor pénzért nyújtja a szolgáltatásait. Igen, igen, igen! Azért mert ingyenes!!!!! Csak átbasznak!
Mondom adjon 900-ból. Úgy sem tud. Ekkor röhögtem fel, s ezzel oldottam a saját, és a körülöttem lévők feszültségét, mert volt ám háborgás, mikor a többiek is rájöttek, itten fizetni kell. Odáig jutottunk, hogy az egyik kishölgy, ki mögöttem szenvedett a sorban, előkapta a pénztárcáját, és kifizette a negyven forintomat.

Megköszöntem.